IDEA


Idea strony jak całej inicjatywy pojawiła się po zakupach w najbliższym osiedlowym sklepie czyli w naszym przypadku Biedronce. Podkreślę, że nie mam na celu umniejszać produktom sprzedawanym w tej sieci – ani żadnej innej. Zależy mi na pokazaniu (z czym pewnie większość z Was się zgodzi) wyższości produktów kupowanych od rolników a szczególnie od tych, którzy wytwarzają swoje produkty metodami tradycyjnymi w ilościach znacznie mniejszych ale co za tym idzie bardziej dbają o zadowolenie klienta. Zgodnie z zasadą zadowolony klient wróci.

Idea.
Prosta. Połączyć trzy grupy, które wzajemnie się poszukują. Jakie to grupy? Pierwszą i najważniejszą z grup są Klienci – dlaczego? Jeśli nie będzie klienta, nie będzie sprzedaży. Drugą grupą, równie istotną, są Rolnicy, w końcu to Oni ciężką pracą wytwarzają najwyższej jakości produkty. Trzecią ważną, aczkolwiek nie obowiązkową grupą są Sprzedawcy, to dzięki nim produkty od Rolników mogą trafić w ręce Klientów.

Czemu trzy grupy a nie dwie?
Długo zastanawialiśmy się na najlepszym sposobem powiązania Rolników z Klientami, oczywiście jest możliwość bezpośredniego połączenia tych grup, ale wiąże się to z kilkoma niedogodnościami, szczególnie mam na myśli dodatkowe koszty logistyczne w postaci wysyłki produktów.
Mało kto z nas dokonuje dużych zakupów, raczej kupujemy mniej a częściej. Stąd też koszty dostawy to duża część kosztów zakupu. Poza tym, bardzo często chcemy kupić kilka produktów w małych ilościach i na tak zwane „już”. Uważam, że Sprzedawca z produktami od zaufanego Rolnika to skarb.

Od czego zaczniemy?
Szukamy punktów sprzedaży (Sprzedawców) w Warszawie, które chcemy wspierać. Jednocześnie szukamy rolników, którzy posiadają w swojej ofercie wyłącznie towary z najwyższej półki, takie, które nie zawierają GMO, nawozów sztucznych, oprysków, pestycydów oraz wszystkich innych „świństw”.

Jeśli należysz do jednej z tych grup napisz do nas i dołącz do naszej bazy Rolników lub Sprzedawców, dzięki czemu będziemy mogli Was „połączyć” i jednocześnie wskazać Klientom Wasze produkty!

Mamy nadzieję, że idea do Was przemawia – do nas już przemówiła.

Z pozdrowieniami
Zespół od-rolnika.pl